Golfové hřiště na Zbraslavi

Prague City Golf je ojediněle nadesignované 18. jamkové mistrovské hřiště splňující nejvyšší nároky z pohledu kvality a údržby hřiště. Disponuje rozsáhlými tréninkovými plochami, jedním z  největších driving range v ČR, cvičnou 19.jamkou a největším puttovacím greenem v ČR. O hřiště se stará společnost Engelmann Golfplatzpflege, která je díky svým zkušenostem zárukou nejvyšší kvality.

Parametry hřiště

Počet jamek: 18, PAR 72
Omezení: HCP 54
Délka hřiště: 6556 m (z mistrovských černých odpališť)
6161 m (bílá)
5766 m (žlutá)
5306 m (modrá)
4938 m (červená)
Mapa hřiště Jamka č.1 Jamka č.2 Jamka č.3 Jamka č.4 Jamka č.5 Jamka č.6 Jamka č.7 Jamka č.8 Jamka č.9 Jamka č.10 Jamka č.11 Jamka č.12 Jamka č.13 Jamka č.14 Jamka č.15 Jamka č.16 Jamka č.17 Jamka č.18

Máte rádi výzvy? Přijďte pokořit naše Himálaje!

Himálaje jsou největším puttovacím greenem v České republice inspirovaným slavným Ladies putting course of St. Andrews. Název odkazuje k nevyššímu pohoří světa a jednotlivé jamky na hřišti nesou jména horských vrcholů jako Mount Everest, Kangchenjunga, Lhotse, Makalu, Cho Oyu, Dhaulagiri, Manaslu, Nanga Parbat, Annapurna, Shisha Pangma, Gyachung Kang, Annapurna II, Himalchuli, Ngadi Chuli, Nuptse, Nanda Devi, Chomo Lonzo, Namcha Barwa. Tento unikátní 18ti jamkový green je opravdovou výzvou pro zkušené hráče a místem pro trénink hráčů všech úrovní. Zároveň je vhodným prostorem pro uspořádání firemních turnajů či teambuildingových akcí.

Rozsáhlý driving range patří k jedněm z největších v ČR

Pravidelně se zde připravuje tým profesionálních hráčů Czech Golf Team a reprezentační týmy České golfové federace. 

18 krytých odpališť
30 nekrytých odpališť
putting, chipping, pitching area
50 parkovacích míst zdarma

19. cvičná jamka

Unikátní cvičná jamka č. 19 - PAR 4 o délce 300metrů, je další tréninkovou plochou, kterou Prague City Golf nabízí. Využijte možnosti zahrnout do vaší golfové přípravy tuto nadstandartní tréninkovou plochu.

Jak vše vzniklo

Linksová hřiště ve Skotsku a Irsku byla inspirací pro design zbraslavského hřiště, na němž se podílel i německý golfový profesionál s českými kořeny Alex Čejka a zkušený britský architekt Jeremy Ford, který pracoval na výstavbě mnoha golfových hřišť v Evropě i USA. Alexovy a Jeremyho představy přenesl do reality Mick McShane - shaper přezdívaný "Leonardo da Vinci s bagrem". Dokonalý dojem z hřiště dotváří profesionálové z německé společnosti Engelmann, kteří jsou zárukou špičkové kvality hřiště.

Hřiště
  • datum otevření 29.6. 2009
  • rekord hřiště: 63
  • vodní překážky na 1. devítce: 2
  • vodní překážky na 2. devítce: 4
  • nadmořská výška - 198 m.n.m.
  • červené písky – Sandy Waste – 1,46ha
  • druhy trav – Greeny – Psineček výběžkatý L93
  • Odpaliště, Ferveje, Semirafy – směs Jílek vytrvalý, Lipnice luční, Kostřava červená
  • Rafy – Kostřava červená, Kostřava ovčí
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      Další informace